Site Overlay

O fundacji

Kiedy Rosja napadła na Ukrainę większość z nas postanowiła pomagać. Każdy pomagał osobno jak tylko potrafił na miarę swoich możliwości. Z upływem czasu grupa wolontariuszy coraz częściej spotykała się w tych samych miejscach – na granicy, w centrach pomocy humanitarnej. Sami nie wiedząc kiedy, zaczęliśmy działać w małych nieformalnych grupach. Tak było łatwiej. W ten sposób wygenerowana została potrzeba usystematyzowania i sformalizowania niesionej pomocy. Teraz już jako Fundacja Rozwoju Ukrainy działamy o wiele efektywniej. Dzięki temu możemy dostarczać dedykowaną pomoc bezpośrednio na front. Dostarczamy wyposażenie szpitali polowych, zestawy pierwszej pomocy dla walczących żołnierzy oraz inny ekwipunek taktyczny.
Szybko zdobywane doświadczenie pozwala nam sprawnie operować w kraju objętym wojną. To właśnie osobisty kontakt z walczącymi żołnierzami i lekarzami frontowymi pozwolił nam dedykować niesioną pomoc trafiając w ich realne potrzeby. Wyspecjalizowaliśmy się w niesieniu pomocy w skrajnie niebezpieczne miejsca. Z pomocą dla obywateli Ukrainy docieramy nawet na terytoria okupowane.
Robimy wszystko co tylko można aby przyspieszyć zakończenie tej wojny i na bieżąco łagodzić jej katastrofalne skutki. Pomagamy zarówno walczącej Ukrainie jak i jej obywatelom uciekającym przed wojną. Organizujemy transporty uchodźców, pomagamy im w każdym zakresie w jakim tej pomocy potrzebują. Opiekujemy się wieloma rodzinami, pomagamy dopełnić im wszystkie formalności prawne, znaleźć pracę i zakwaterowanie
dostarczamy im wszystkie potrzebne środki do życia. Rodzinom potrzebującym na terenie Polski dostarczamy sprzęt medyczny (glukometry, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, monitory tętna płodu, aparaty EKG), zaopatrzenie ortopedyczne (pionizatory, wózki inwalidzkie). Kompleksowo opiekujemy się rodzinami dotkniętymi niepełnosprawnością uniemożliwiającą samodzielne funkcjonowanie po przesiedleniu. Organizujemy kursy zawodowe, szkolenia i naukę języka polskiego (obecnie 36 grup) dla uchodźców przebywających na terytorium Polski.
Pomagamy – w każdy możliwy sposób.
Bo tak należy.

STATUT FUNDACJI